15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Türkiye, tarihinin en alçak, en yıkıcı ve en tehlikeli saldırılardan birisini takvimler 15 Temmuz 2016'yı gösterdiğinde yaşamıştır. 15 Temmuz Destanı ile hain darbecilerin ihanet planını ters yüz eden aziz milletimizin, hür bağımsız bir kez daha dünyaya göstermiştir.
15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanıklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren Aziz Milletimiz, tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazarak, bugünü hafızalara "Milli Direniş Destanı" olarak kazanmayı başarmıştır. 
Geçmişte yaşadığımız darbelerin yıkıcı etkilerini hala üzerimizden  atamayan ve ay yıldızlı al bayrağımızın altında toplanan Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inerek, darbe yapmaya kalkan hainlere yurdun dört bir yanında göğsünü siper ederek, vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına kanını dökerek engellemiştir. Bu destan şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyen Ömer Halisdemir gibi kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor; Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz milletimizi ve tüm vatandaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum.