Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Uslu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Uslu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zafer'in 98. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz.

    Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ve belirlediği temel niteliklerini; bugün ve gelecekte koruma, kollama, azim ve kararlılığımız bu uğurda ettiğimiz yeminde ki inancımız gibi sürmektedir.

    98. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki yüce Türk Milleti, emperyalist güçlerin işgalci ordularını vatanımızdan kesin olarak atarak ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşturmuştur. Her safhası tek tek düşünülerek kazanılan bu Büyük Zafer, Türk Milletinin ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

   Anadolu halkı birbirine kenetlenerek tekbir yumruk olarak yokluklar içerisinde fedakarlıklarla verdiği Kurtuluş Savaşı'nda, en son Başkomutanlık Meydan Muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu zafer; Türk'ün bağrına dayanan hançerin milletçe sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.

   Bu kutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.