Silvan ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla kutlandı

Silvan ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla kutlandı

Silvan ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, Kültür Merkezi'nde devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral tarafından yapıldı.

Öğretmenler konulu sinevizyon gösterisinin ardından 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında stajyerlikleri kalkacak olan öğretmenlerin yemini sonrası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Murat ÖZTÜRK, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Adalet Gökcan, ilçe emniyet müdürü Hakan Hilmi YAMAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri ÖZDEMİRAL, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, birim müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Program, Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Murat ÖZTÜRK’ün emekli Öğretmen’e plaket vermesi, günün anlam ve önemini belirten konuşması ve Hükümet Konağı önünde öğrencilerin seslendirdiği Atatürk’ün çocuklarıyız şarkısının ardından sona erdi