Belediyemizden Krško Belediyesine ziyaret

Belediyemizden Krško Belediyesine ziyaret

Türkiye ve AB arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Belediyemiz tarafından hazırlanan ve Merkezi Finans İhale Birimine sunulup başarılı bulunan “ Geri Dönüşümde En İyi Uygulamalar” projesinin faaliyetleri dâhilinde Slovenya'nın Krško Belediyesine ziyarette bulunuldu.

Proje kapsamında Silvan Belediye Başkanımız Naşide Toprak, Meclis üyeleri ve teknik
personel ile beraber Slovenya'nın Krško şehrine giden heyet burada Krško Belediye Başkanı Mag. Miran Stanko ve teknik heyeti tarafından karşılandı.

Türkiye ve  AB arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Geri Dönüşümde En İyi Uygulamalar (Project on Renewable Recycling Practises) Başlığı ve TTGS/008 Başvuru Kodu ile kabul edilen Projenin faaliyetlerinden olan  Belediyemizin 5 kişilik teknik heyetinin Krško Belediyesine ait Atık Bertaraf Tesisinin yerinde incelenmesi, atık yönetimi uygulamalarına ilişkin iyi uygulama ve tecrübelerin paylaşımına yönelik 06-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında 4 günlük teknik gezi
kapsamında Slovenya’nın Krško şehrinde incelemelerde bulunan heyet Atık Yönetim Merkezi, Enerji Dünyası ve Nükleer Santral Tesislerini ziyaret edip yetkililerden bilgi aldı.

Silvan Belediye Başkanımız Naşide Toprak, Krško Belediye başkanı Mag. Miran Stanko ve Kostak CEO'su Miljenko Muha ile ziyaretin bitiminde karşılıklı İyi Niyet protokolu imzalandı.